הפגים הישראלים אשר בנפאל…

סוף טוב: מד”א והפגים בדרכם לישראל
משלחת מד”א שיצאה לחלץ ארבעה פגים שנולדו בקטמנדו בעזרת פונדקאיות נפאליות, המריאה לישראל עם התינוקות והוריהם. “המפגש עם ההורים היה מרגש במיוחד”, סיפר פרמדיק מד”א
לינק לאתר nrg

ילדי הפונדקאות והוריהם המריאו מנפאל: “מתרגשים להגיע ארצה”
משלחת של מד”א יצאה מקטמנדו בדרכה לישראל יחד עם ארבעה הורים ישראלים וילדיהם, יומיים לאחר הרעש הנוסף שפגע במדינת מוכת האסון שגרם למותם של עשרות בני אדם. “סייעו לנו בכל דרך וליוו אותנו עד דלת המטוס”
לינק לאתר ואללה!

משלחת ישראלית לנפאל: מטיסים את הפגים
האדמה שוב רעדה והותירה את האבות והתינוקות שנולדו בפונדקאות במצוקה. אב לתאומים פגים שחזר את הדרמה: “ניתקנו מהמכשירים את התינוקת, וקרעתי את הצינורות שהיו מחוברים אליה עם השיניים”. מד”א תוציא מחר משלחת
לינק לאתר ynet

מרגש: נועה חזרה עם בתה שנולדה בנפאל – הביתה
נועה רוט הצליחה לחזור הביתה עם בתה כרמי, שנולדה בנפאל, והיא בת כמה ימים. “בלילה הראשון היה זוועה, אני מקווה שהיא לא סובלת מנזק מוחי”, אומרת רוט, אם יחידנית לבתה
לינק לאתר ynet

המבצע להצלת הפגים מנפאל:
זוג פגים תאומים שניצלו מרעש האדמה בקטמנדו התקבלו לפנות בוקר, והם מטופלים בבידוד בפגיה של בית החולים כרמל. לנפאל גם יצא ד”ר ראובן קידר מכרמל, שם הוא ישמש כמפקד ואחראי על המערך הגניקולוגי מיילדותי של בי”ח שדה שמקימה ישראל
לינק לאתר news חיפה קריות

חדשות מבית חולים שניידר:

בעקבות אסון רעידת האדמה בנפאל, חולצו והוטסו לארץ שני פגים קטנים, בת בשבוע 32 ובן בשבוע 34. עם נחיתת מטוס החילוץ בנתב”ג, הועברו הפגים באמבולנס למרכז שניידר לרפואת ילדים, לבירור, טיפול והשגחה במחלקת הפגים בבית החולים, בראשות פרופ’ לאה סירוטה.

לאחר האסון, ד”ר תמי לרון-קנת, רופאה בכירה במחלקה, נמצאה בקשר טלפוני שוטף עם ההורים ועם הצוותים הרפואיים בנפאל.
ד”ר לרון-קנת יצאה עם אנשי צוות נוספים מהפגיה, עם אינקובטור וציוד רפואי, לקבל את הפגים הקטנים בשדה התעופה, וללוות אותם בהגעה למרכז שניידר.

לדברי ד”ר תמי לרון-קנת: “מצבם של שני הפגים יציב וטוב, בהתאם לנסיבות. הפג במשקל 1.9 ק”ג והפגה במשקל 1.7 ק״ג, כעת מטופלת עם הזנה תוך ורידית. עוברים בשעות אלו בירור מקיף הכולל בדיקות דם והדמיות. התרגשתי לראות את תחושת ההקלה על פניהם של הורי הפגים שמסרו לידינו את התינוקות”.

בנוסף, שני רופאים בכירים ואחות ממרכז שניידר לרפואת ילדים, נמצאים בנפאל במשלחות הסיוע הישראליות: פרופ’ אלחנן בר-און, מנהל יחידת האורתופדיה וד”ר ערן משיח, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה (מיון), ואחות הפגיה, יפעת קרייצר, יצאו השבוע במשלחות הישראליות לסייע לנפגעי אסון רעידת האדמה בנפאל.
פרופ’ בר-און השתתף בעבר במשלחות סיוע ישראליות, ביניהן במשלחת הסיוע לאסון הטייפון בפיליפינים בשנת 2013.

___________________________

נועה רוט נסעה לנפאל כדי לבצע את הליך הפונדקאות. כשהאדמה רעדה היא נאלצה לפנות את בתה מהפגיה ולנתקה ממכשיר ההנשמה. כעת היא נאלצת להמתין למשלחת צה”ל שתצא לקטמנדו רק בשעות הבוקר. “מרגישים שאנחנו בעדיפות האחרונה”
לינק לאתר nrg

שלושה פגים שנולדו בפונדקאות בנפאל נמצאים בדרכם לישראל עם הוריהם.
26 תינוקות נולדו לישראלים בהליך פונדקאות בשבועות האחרונים בנפאל. בעקבות הרעש, אישר להם שר הפנים ארדן להיכנס לארץ לפני הנפקת מסמכיהם.
לינק לאתר “הארץ”

מטוס ראשון נחת מנפאל: “התינוקות פגיעים”
שלוש משפחות עם תינוקות שנולדו בהליך פונדקאות נחתו בישראל והועברו לסורוקה. עומרי לנצט שב עם בנו יונתן. “הבניין זז כמו גלים. היינו עם תינוק בלי חימום ובלי אוכל. שמחים לחזור לארץ”.
לינק לאתר ynet

עשרים ושמונה פעוטות וחמישים ושמונה מלווים יוטסו בסך הכול לישראל, באותם מטוסים ששימשו להביא לנפאל את משלחות הסיוע ממגן דוד אדום ופיקוד העורף.
לינק לאתר nana10

רועי וערן עוז פרבשטיין, שהביאו את בנם בהליך פונדקאות את בנם תומר ונחתו לפני זמן קצר בארץ, סיפרו על הרגעים הקשים. “הבניין לא קרס ברעידת האדמה, אבל פחדנו שכן. הכול היה סדקים, הכול נפל מהארונות. היינו תחת כיפת השמיים. היו הפסקות חשמל ולא הצלחנו לתפוס אף אחד. לאחר מכן בית החולים קרס”, סיפרו.
לינק לאתר ואללה!

שלושה מהפגים הישראלים שנולדו בנפאל לנשים פונדקאיות, הוריהם וכן מטייל פצוע, נחתו הלילה (שני) בבסיס נבטים – עם שובו של מטוס חיל האוויר שנשלח לחלצם מהמדינה מוכת האסון. כל המחולצים הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב טוב.
לינק לאתר mako  חדשות ערוץ 2

 

סוגיית הפונדקאות עלתה על הפרק בעקבות האסון בנפאל. מספר רבנים טוענים כי יש להביא את הנשים לארץ על מנת לסייע להן ובהמשך לברר האם מותר להן להישאר. “בהתחלה יש לתת את כל השירות, כולל לפונדקאיות, ואחר כך לבדוק מה מותר על פי חוק”
לינק לאתר nrg

24 תינוקות בני כמה ימים שנולדו לישראלים בנפאל באמצעות אם פונדקאית מחכים עם הוריהם לסיוע, בעקבות רעידת האדמה הקטלנית שהכתה באזור. תשעה מהם פגים ואחת במצב קשה. ממשרד החוץ נמסר כי הוא מתכנן להטיס אותם במסוקים מנפאל להודו השכנה, משום שנמל התעופה בקטמנדו נסגר. מהודו יוטסו התינוקות לישראל. במשרד החוץ אומרים כי המהלך מורכב והוא נעשה “בשקיפות מול הנפאלים”.
לינק לאתר ynet

החשש הכבד ביותר הבוקר הוא לשלומם של 26 תינוקות הנמצאים בהליך פונדקאות בנפאל להורים ישראלים. בשל אובדן תשתיות הבריאות, החשמל, המזון והחימום פועלים בישראל כדי להשיבם לארץ כמה שיותר מהר ולהעניק טיפול רפואי למי שזקוקים לכך. אם נמל התעופה בנפאל יישאר סגור, לא מן הנמנע כי הם יועברו במסוקים מקטמנדו להודו ומשם יוטסו לישראל.
לינק לאתר nana10

משלחת רפואית יצאה מישראל לקטמנדו בירת נפאל במזרח הרחוק, על מנת לטפל ולסייע ל-23 פגים שמצבם הרפואי טרם ברור.
לינק לאתר “בחדרי חרדים”

להציל את התינוקות
בין חיים למוות: 26 תינוקות, חלקם פגים, שנולדו לזוגות ישראלים בהליך פונקדאות בנפאל, נקלעו לתנאי הישרדות קשים.
לינק לאתר “ישראל היום”

“המדינה התגייסה למען התינוקות בנפאל”
גורמים בבמשרד הפנים בראשות השר גלעד ארדן פועלים להסדרה מהירה של קליטת התינוקות שנולדו בהליך פונדקאות ונמצאים עם הוריהם הישראלים בבירת נפאל.
לינק לאתר nrg

 

11053170_827663170642279_1389338511664952222_n
מישראל לנפאל: מנהל מיון ילדים ברמב”ם יצא לטפל בפגים בקטמנדו
עם היוודע גודל האסון בנפאל, פרופ’ משנה קליני איתי שביט, מנהל מיון בית החולים רות רפפורט לילדים שב רמב”ם הקריה הרפואית יצא אתמול בלילה לאזור האסון כחלק ממשלחת המיועדת לטפל בפגים שנמצאים בקטמנדו. המשלחת צפויה לנחות בשעות הצהריים ולסייע בטיפול בפגים אשר נותרו ללא מענה בשל רעידת האדמה.
פרופ’ משנה קליני איתי שביט צבר ניסיון רב בטיפול ברפואה דחופה ובמתן טיפול רפואי בתנאי שטח, ולקח חלק בעבר במשלחות סיוע שונות.

 

אנחנו עוקבים בדריכות ומחכים לשמוע שכל הפגים, ההורים, וכל מי שמעוניין לחזור, מגיעים הביתה בריאים ושלמים.

להורים לפגים, הקו החם שלנו פעיל 24/7 עבורכם ועבור הפגים.
03-9533935
נשמח לסייע, לייעץ, להפנות לאנשי המקצוע המתאימים מתחום התפתחות הילד וללוות אתכם במה שתצטרכו.

בריאות!

 

 

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.